Przychodnia Wrocław - Specjalistycza Przychodnia - hih

tel: 71 35-005-35

Umów się na wizytę

Umów pracownika 

Przychodnia Wrocław - Specjalistycza Przychodnia - hih

tel: 71 35-005-35

Śledź nas na fb 

Śledź nas na 

Umów się na wizytę

Umów pracownika 

Badania uczniów

Zapraszamy wszystkich uczniów i studentów na kompleksowe badania na każdy rodzaj uczelni i szkoły kierunkowej. Niezbędne zaświadczenie wydajemy w ciągu jednego dnia.

W naszej przychodni wykonasz również wszystkie niezbędne badania diagnostyczne, laboratoryjne oraz testy psychologiczne (tzw. psychotesty).

Zakres badań wykonywanych w naszej przychodni obejmuje:

  • badania lekarskie kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych lub wyższych;
  • badania lekarskie na kwalifikacyjne kursy zawodowe, uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów, słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych oraz uczestników studiów doktoranckich;*
  • badania San.-Epid.

Podstawą do przyjęcia na badanie lekarskie jest przedłożenie oryginału skierowania wydanego przez placówkę dydaktyczną.

 

 

*Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26.08.2014r., poz. 1144 w sprawie powyższych badań.

 

 

Więcej Informacji
Badania uczniów Wrocław
FAQ — pytania i odpowiedzi

Czy mogę wykonać badanie bez skierowania lub dostarczyć je w późniejszym terminie?

Skierowanie na badania powinno zostać wystawione przez szkołę, uczelnię lub placówkę dydaktyczną, która kieruje ucznia lub studenta na badania. W skierowaniu powinny być zawarte czynniki szkodliwe, na które będzie narażony student podczas nauki i praktyk. W przypadku, kiedy uczelnia nie wystawi odpowiedniego skierowania, wówczas student może wystawić je samodzielnie – “na potrzeby własne”. Tu znajdziesz wzór skierowania: POBIERZ SKIEROWANIE

Co należy zabrać ze sobą na badania?

Uczeń lub student powinien mieć przy sobie dowód osobisty lub inny dokument, który potwierdzi tożsamość, w przypadku osób niepełnoletnich.  W dokumencie takim powinien znajdować się PESEL oraz imię i nazwisko. Oprócz dokumentu potwierdzającego tożsamość należy mieć ze sobą skierowanie wydane i podpisane przez organ,  z ramienia którego uczeń zostaje skierowany na badania. Należy również zabrać ze sobą aktualne wyniki badań, jeśli pacjent je posiada.

Czy w HiH wykonam również psychotesty, badania diagnostyczne i laboratorium?

Tak, w naszej przychodni wykonujemy wszystkie niezbędne badania studentów na każdy kierunek szkoły zawodowej, ogólnokształcącej oraz uczelni wyższej, w tym badania laboratoryjne, badania san.-epid., diagnostykę obrazową oraz badania kierowców i psychotesty. 

Kto płaci za badania ucznia lub studenta?

W większości przypadków uczeń sam uiszcza opłatę za badania. Uczelnie nie pokrywają tych kosztów. Wyjątek stanowią staże i praktyki zawodowe – wówczas sprawa opłat traktowana jest przez uczelnie indywidualnie. Cennik badań uczniów i studentów znajdziesz tutaj: Cennik

Ile czeka się na wyniki badań?

W większości przypadków wyniki badań wraz z zaświadczeniem otrzymuje się w jeden dzień. Badania trwają od 1 do 3 godzin – w zależności od ilości badań uwarunkowanych czynnikami szkodliwymi. W przypadku konieczności zrobienia pierwszorazowej książeczki san–epid. –  badania są 2 etapowe. Najpierw należy oddać materiał biologiczny do laboratorium. Następnie po 3 dniach przyjść na badanie i zaświadczenie. 

Umów wizytę

Umów się na wizytę