Przychodnia Wrocław - Specjalistycza Przychodnia - hih

tel: 71 35-005-35

Umów się na wizytę

Umów pracownika 

Przychodnia Wrocław - Specjalistycza Przychodnia - hih

tel: 71 35-005-35

Śledź nas na fb 

Śledź nas na 

Umów się na wizytę

Umów pracownika 

Test DNA na Ojcostwo

W naszej Przychodni wykonujemy testy na ustalenie ojcostwa zarówno dla celów prywatnych jak i dla celów sądowych.
Ustalenie ojcostwa dla celów prywatnych

Ustalenie ojcostwa

Test na ojcostwo to badanie DNA polegające na porównaniu materiału genetycznego badanych osób. Badanie pozwala określić statystyczne prawdopodobieństwo ojcostwa albo wykluczyć ojcostwo. W celu przeprowadzenia badań biologicznego ojcostwa można wykonać badanie dla dwóch lub trzech osób.

Badanie dla 2 osób

W przypadku badania dwóch osób wymaz pobierany jest od domniemanego ojca oraz od dziecka. W przypadku potwierdzenia ojcostwa w badaniu dla dwóch osób otrzymywany wynik osiąga wartość średnio 99,97%. Wynik wykluczający ojcostwo, w przypadku badania dwóch osób, pozwala wykluczyć ojcostwo w 100%.

Badanie dla 3 osób

W przypadku badania trzech osób wymaz pobierany jest od domniemanego ojca, dziecka oraz od matki. Prawdopodobieństwo w badaniu dla trzech osób jest nieznacznie wyższe niż w przypadku badania dla dwóch osób i osiąga wartość średnio 99,999%. Wynik wykluczający ojcostwo, w przypadku badania trzech osób, pozwala wykluczyć ojcostwo w 100%.

Ustalenie ojcostwa dla celów sądowych

Wyniki badania DNA wykonanego przez naszą Przychodnię mogą stanowić dowód w sprawach sądowych o zaprzeczenie lub ustalenie ojcostwa, w sprawach rozwodowych, o zasądzenie alimentów itp.

W przypadku badania dla celów sądowych, pobranie materiału biologicznego do badań organizowane jest przez Przychodnię i wykonywane przez upoważnione i przeszkolone osoby. W trakcie toczącego się postępowania sądowego, wykonujemy badanie DNA na zlecenie sądu.

Od kogo pobierany jest materiał genetyczny

Ustalanie ojcostwa dla celów sądowych wymaga pobrania materiału genetycznego od trzech osób: domniemanego ojca, matki oraz dziecka. Upoważniona osoba sporządza protokół pobrania materiału do badań.

Jakie dokumenty należy zabrać na pobranie

Tożsamość osób pełnoletnich weryfikowana jest na podstawie dowodu osobistego lub paszportu. W przypadku dziecka dokument tożsamości stanowi akt urodzenia.

 Cennik:

Ustalenie ojcostwa dla celów prywatnych -badanie dla 2 osób

 

                           990,00 zł
Ustalenie ojcostwa dla celów prywatnych -badanie dla 3 osób                           1250,00 zł
Czytaj Więcej

Czy można wykonać test na ojcostwo, kiedy kobieta jest jeszcze w ciąży?

Tak, test na ojcostwo w ciąży jest możliwy do przeprowadzenia. Można go wykonać już po dziewiątym tygodniu ciąży, dzięki temu, że DNA dziecka jest obecne w krwi matki. Testy na ojcostwo można zatem wykonać tak samo, jak klasyczną morfologię, pobierając krew. Alternatywna metoda to pobranie płynu owodniowego lub fragmentu kosmówki (błony płodowej). Takie testy na ojcostwo są w pełni bezpieczne, zarówno dla matki, jak i dla płodu, a ich skuteczność jest porównywalna z testami DNA, wykonywanymi już po narodzinach dziecka. 

Testy na ojcostwo do celów prywatnych – jak się przygotować

Do wykonania testów na ojcostwo potrzebujesz specjalnego zestawu, który otrzymasz w naszej przychodni. Zestaw zaopatrzony jest w komplet niezbędnych rzeczy potrzebnych do prawidłowego zlecenia tego badania. 

Testy na ojcostwo Wrocław 

W przychodni HIH wykonujemy zarówno testy DNA na ojcostwo, jak i testy jeszcze w czasie ciąży. W naszej przychodni można wykonać testy na ojcostwo zarówno do celów prywatnych, jak i sądowych. Jak umówić się na wizytę w celu wykonania takiego testu? Wystarczy zarejestrować się telefonicznie, korzystając z jednego z dostępnych numerów telefonu (7135-005-35 lub 609-237-987). W czasie rozmowy odpowiemy na wszystkie pytania oraz poinformujemy, jak przygotować się do testu na ojcostwo. Uwaga! Przeprowadzenie testu jest możliwe wyłącznie po wcześniejszej rejestracji telefonicznej i przybyciu w wyznaczonym terminie.

 

Umów wizytę

Umów się na wizytę