Laryngolog

Do kompetencji lekarza laryngologa należy profilaktyka, diagnostyka, leczenie i zapobieganie chorobom ucha, nosa, krtani, gardła oraz innych narządów głowy i szyi takich jak kość skroniowa, zatoki przynosowe, jama ustna, przełyk, tchawica i oskrzela. Zaburzenia zmysłów słuchu, węchu, równowagi lub smaku to powód, aby odwiedzić otolaryngologa.

Podczas konsultacji otolaryngologicznej w Przychodni HiH lekarz zbierze wywiad, wykona szczegółowe badanie. Może zlecić dodatkowo następujące badania diagnostyczne, które zrealizujesz w naszej przychodni:

 • audiometria tonalna
 • spirometria
 • USG

W razie konieczności, lekarz laryngolog wykona również następujące zabiegi:

 • płukanie uszu
 • przedmuchiwanie trąbki słuchowe
 • usunięcie ciała obcego z ucha/nosa/gardła
 • postępowanie zachowawcze w krwawieniu z nosa
 • opatrunek uszny z lekiem
 • pędzlowanie gardła
 • pędzlowanie jamy ustnej
 • tamponada nosa
 • wymaz z nosa w kierunku badań laboratoryjnych
 • płukanie zatok

Czytaj Więcej
Laryngolog Wrocław – gabinet  

Poradnia otolaryngologiczna w przychodni HiH to nowoczesny gabinet wyposażony w specjalistyczny sprzęt pozwalający zdiagnozować i leczyć choroby z zakresu otolaryngologii. Nasi lekarze to specjaliści I i II stopnia specjalizacji, posiadający wieloletnie doświadczenie w leczeniu pacjentów, również klinicznych i od lat cieszący się ich uznaniem. 

Laryngolog prywatnie — jak przygotować się do wizyty

Laryngolog prywatnie pozwoli Ci uniknąć wielo tygodniowych kolejek do specjalisty. Jest to szczególnie ważne, gdyż problemy z narządami głowy i szyi bywają uciążliwe. Co więcej — zlekceważenie pierwszych objawów i odkładanie wizyty w czasie może jeszcze bardziej pogorszyć sprawę. A jak należy przygotować się do wizyty u laryngologa? Żeby ułatwić lekarzowi badanie i diagnostykę, a sobie zapewnić większy komfort, warto przed wizytą pozbyć się woskowiny z uszu (najlepiej specjalnym sprejem a nie patyczkiem); dokładnie umyć zęby i język. Należy również pamiętać o zabraniu ze sobą wyników badań laryngologicznych, jeśli już kiedyś były wykonywane, a także listy zażywanych leków. To ułatwi i usprawni wywiad laryngologiczny. 

Poradnia laryngologiczna — przebieg badania

 Kiedy warto udać się do poradni laryngologicznej? Wizyta u laryngologa jest wskazana, kiedy pojawiają się nawracające stany zapalne nosogardzieli, częste anginy, zapalenie zatok, chrypka, problemy ze słuchem, krwotoki z nosa lub powiększone migdałki. Po wstępnym wywiadzie z pacjentem, laryngolog wykona lub zleci badania, by wykluczyć lub potwierdzić diagnozę. Większość badań laryngologicznych nie jest inwazyjna. Niektóre z nich mogą powodować lekki dyskomfort. Dotyczy to jednak niewielkiej grupy, szczególnie wrażliwych pacjentów. 

W naszej przychodni, oprócz badania otolaryngologicznego, wykonasz również badania diagnostyczne niezbędne do diagnozowania chorób z zakresu otolaryngologii, takie jak audiometria tonalna, spirometria i USG.

W razie konieczności, lekarz laryngolog wykona również niebędne zabieg, takie jak płukanie uszu, przedmuchiwanie trąbki słuchowe, usunięcie ciała obcego z ucha/nosa/gardła, postępowanie zachowawcze w krwawieniu z nosa, opatrunek uszny z lekiem, pędzlowanie gardła i jamy ustnej,tamponada nosa, wymaz z nosa w kierunku badań laboratoryjnych, płukanie zatok.

Charakterystyka wybranych badań laryngologicznych
 • Rynoskopia

Jest to badanie nosa, które składa się z oceny jamy nosowej oraz nosowej części gardła. Badanie to umożliwia ocenę błony śluzowej nosa, a także — wykrycie pewnych zmian o charakterze patologicznym, takich jak polipy lub guzy.

 • USG

Laryngolog wykonuje USG, kiedy chce dokładnie przyjrzeć się zatokom przynosowym, a także śliniankom i węzłom chłonnym. Należy jednak pamiętać, że na USG można zobaczyć niepokojącą zmianę, ale nie ma możliwości, by jednoznacznie ją zdiagnozować. W takim przypadku wymagana jest dalsza, szczegółowa diagnostyka, by sprawdzić charakter zmiany chorobowej.

 • Audiometria

Jest to badanie słuchu. Wykonuje się je w wyciszonym, dźwiękoszczelnym pomieszczeniu. Osoba badana ma założone specjalne słuchawki, a jej zadaniem jest reagowanie, kiedy usłyszy wskazany przez specjalistę dźwięk. Dzięki audiometrii laryngolog może zdiagnozować, na jakich częstotliwościach pacjent słyszy i z jakim ubytkiem słuchu mamy do czynienia.

 Poradnia otolaryngologiczna Wrocław – dostępność

Jeśli szukasz poradni laryngologicznej we Wrocławiu, z doskonałym dojazdem z niemal każdej części miasta, w której z dnia na dzień znajdziesz wolny termin, mając do wyboru aż pięciu lekarzy laryngologów – zadzwoń do przychodni HiH. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w godzinach 9:00-17:00, pod numerami telefonów: 71 35-005-35 lub 609-237-987. Nasi lekarze otolaryngolodzy przyjmują codziennie w godzinach od 8:00 do 16:00.

Umów wizytę

Umów się na wizytę

Umów swojego pracownika