Przychodnia Wrocław - Specjalistycza Przychodnia - hih

tel: 71 35-005-35

Umów się na wizytę

Umów pracownika 

Przychodnia Wrocław - Specjalistycza Przychodnia - hih

tel: 71 35-005-35

Śledź nas na fb 

Śledź nas na 

Umów się na wizytę

Umów pracownika 

Neurolog

Neurolog to lekarz specjalizujący się w chorobach układu nerwowego ośrodkowego, w którego skład wchodzą mózg, rdzeń kręgowy oraz połączeniami pomiędzy nimi a poszczególnymi narządami i mięśniami (nerwy obwodowe). Neurolog zajmuje się głównie schorzeniami, których podłożem jest proces uszkadzający układ nerwowy.

Podczas badania lekarz neurolog zwraca uwagę na ułożenie, czucie i odruchy kończyn, ruchomość tułowia, prawidłowość chodu, mowy lub czucie powierzchowne. Czynności te pomagają ustalić czy nasz organizm funkcjonuje prawidłowo.
Wizyta u neurologa jest wskazana przy częstych i uporczywych bólach głowy, wymiotach, utracie świadomości lub omdleniach. Alarmującą sytuacją jest również utrata pamięci.

Więcej Informacji
Neurolog Wrocław – poradnia w przychodni HiH

Jeśli  zauważyłeś u siebie niepokojące objawy i nie chcesz czekać na wizytę w ramach NFZ, skorzystaj z opcji neurolog prywatnie. W naszej przychodni umówisz się na wizytę bez stresu i niepotrzebnych kolejek. Poradnia neurologiczna przychodni HiH to nowoczesny, komfortowy gabinet, zlokalizowany w centralnym punkcie Wrocławia, z dogodnym dojazdem z każdej strony miasta. Zatrudniamy 6 lekarzy neurologów, z wieloletnim doświadczeniem, cenionych  i mających świetne opinie wśród pacjentów.

Neurolog Wrocław – rejestracja

Rejestracja telefoniczna — poradnia neurologiczna w przychodni HIH jest czynna w godzinach 7.00-17.00. Do Twojej dyspozycji są dwa numery telefonów  71-35-005-35 lub 609—237-987 oraz możliwość rejestracji online przez naszą stronę facebook. Zadzwoń, aby ustalić dogodny dla Ciebie termin konsultacji.  Przyjmujemy również zapisy w ramach medycyny pracy, na stanowiska, które wymagają badań o charakterze neurologicznym.

Neurolog — czym zajmuje się ten specjalista 

Neurolog to lekarz specjalizujący się w chorobach układu nerwowego ośrodkowego, w którego skład wchodzą mózg, rdzeń kręgowy oraz połączeniami pomiędzy nimi a poszczególnymi narządami i mięśniami (nerwy obwodowe). Neurolog zajmuje się głównie schorzeniami, których podłożem jest proces uszkadzający układ nerwowy. Podczas badania lekarz neurolog zwraca uwagę na ułożenie, czucie i odruchy kończyn, ruchomość tułowia, prawidłowość chodu, mowy lub czucie powierzchowne. Czynności te pomagają ustalić czy nasz organizm funkcjonuje prawidłowo. Wizyta u neurologa jest wskazana przy częstych i uporczywych bólach głowy, wymiotach, utracie świadomości lub omdleniach. Alarmującą sytuacją jest również utrata pamięci. Jeśli zauważyłeś u siebie, któryś z tych objawów, nie czekaj na swoją kolej w ramach NFZ. Neurolog prywatnie pozwoli na szybką diagnostykę i leczenie. 

Neurolog  — przebieg wizyty w przychodni HiH

Poniżej przedstawiamy jak przebiega konsultacja neurologiczna w naszej przychodni: 

1. Wywiad z pacjentem

Wizyta u neurologa zaczyna się od wywiadu. Lekarz pyta wówczas o to, jakie objawy występują u pacjenta, jakie jest ich nasilenie i kiedy się zaczęły. Każdy, nawet najmniejszy szczegół, jest ważny, dlatego nie wolno niczego pominąć, odpowiadając szczerze na pytania specjalisty. Poradnia neurologiczna w naszej przychodni i lekarze, którzy w niej pracują, wyróżniają się podejściem holistycznym. Oznacza to, że oceniają stan zdrowia całościowo. Wiedzą bowiem, że niektóre schorzenia są ze sobą powiązane. Dlatego w czasie wywiadu z neurologiem należy opowiedzieć o wszystkich przebytych chorobach i urazach. Nie bez znaczenia są również leki, które pacjent przyjmuje. 

2. Badanie układu nerwowego 

Na początku neurolog wykonuje podstawowe badania fizykalne. Ich zadaniem jest ocena ogólnego stanu pacjenta i wykrycie ewentualnych nieprawidłowości. W tym celu lekarz sprawdza m.in. napięcie mięśniowe, czucie, odruchy powierzchniowe i ścięgniste, sztywność karku, ruchomość czynną oraz bierną kończyn górnych i dolnych. Badania te ograniczają się do wykonywania przez pacjenta określonych czynności, np. zgięciu rąk i nóg. Jeśli pacjent ma problem z wykonaniem któregoś z zadań, neurolog zleca najczęściej kolejne badania, żeby ustalić przyczynę.

3. Specjalistyczne badania diagnostyczne 

Jeśli neurolog zauważa nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu nerwowego u pacjenta, zleca najczęściej serię dodatkowych badań. Wśród nich najczęstsze to:

  • rezonans magnetyczny,
  • tomografia komputerowa,
  • elektroencefalografia,
  • elektromiografia,
  • RTG,
  • USG,
  • badanie płynu rdzeniowo-mózgowego.

Poradnia neurologiczna HIH umożliwia wykonanie na miejscu badań USG, na które umówimy cię od ręki. Poradnia neurologiczna w przychodni HIH to gwarancja, że wykonasz te badania bez kolejek i niepotrzebnego czekania.

 

Umów wizytę

Umów się na wizytę

Umów swojego pracownika