Przychodnia Wrocław - Specjalistycza Przychodnia - hih

tel: 71 35-005-35

Umów się na wizytę

Umów pracownika 

Przychodnia Wrocław - Specjalistycza Przychodnia - hih

tel: 71 35-005-35

Śledź nas na fb 

Śledź nas na 

Umów się na wizytę

Umów pracownika 

Fizjoterapeuta

Rehabilitacja

Rehabilitacja medyczna to szeroki zakres działań dążących do przywrócenia sprawności pacjenta po przebytej chorobie lub urazie. Aby skutecznie wyleczyć dolegliwości bólowe najważniejszym elementem procesu jest postawienie prawidłowej diagnozy, ponieważ często źródło bólu ma dużo głębsze podłoże, którego pacjent niejednokrotnie nie jest świadomy.
Dlatego pierwszym etapem rehabilitacji powinien być zawsze szczegółowy wywiad przeprowadzony przez specjalistę fizjoterapii lub lekarza internistę. W następnej kolejności, jeśli tak zaleci fizjoterapeuta lub lekarz, zlecane są konsultacje lekarzy specjalistów, psychologów, badania diagnostyczne oraz laboratoryjne. Dopiero po otrzymaniu pełnej informacji na temat stanu zdrowia pacjenta przystępujemy do planu leczenia, rehabilitacji i fizjoterapii.

Fizjoterapia

Kluczową częścią rehabilitacji jest fizjoterapia oparta na różnorodnych metodach, dopasowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta.

W gabinetach Przychodni HiH oferujemy:

 • terapię manualną (mięśniowo-powiązową, punkty spustowe)

Jest to najczęściej proces dwuetapowy. W pierwszej kolejności wykonywany jest zabieg falami radiowymi z użyciem aparatu firmy BTL lub innym rodzajem fizykoterapii (prądy, światło). Następnie pacjent poddawany jest terapii manualnej, trwającej około 30 minut, bezpośrednio leczącej miejsca dotknięte bólem.

 • masaże lecznicze
 • masaże sportowe
 • masaże limfatyczne
 • masaże klasyczne

Są to trwające 45 minut masaże, dobierane indywidualnie w zależności od problemu pacjenta. Oddziałują na  mięśnie, powięzi, stawy i więzadła, tkankę podskórną i skórę.  Każdy z masaży ma również terapeutyczny i kojący wpływ na układ krążenia, nerwowy, hormonalny oraz pośrednio na pracę narządów wewnętrznych. Łagodzi napięcia i bóle mięśniowe.

Więcej Informacji
Fizjoterapeuta Wrocław – rodzaje terapii

Terapia manualna, w której specjalizują się nasi fizjoterapeuci, jest formą leczenia problemów z narządami ruchu. Polega ona na badaniu i leczeniu kręgosłupa oraz przywracaniu zaburzonej mechaniki stawów za pomocą technik manualnych. Efektem terapii jest wyraźne i natychmiastowe uczucie zmniejszenia bólu i stanów zapalnych. Zabiegi terapeutyczne wykonywane są w naszych gabinetach między innymi za pomocą następujących metod:

 • terapia punktów spustowych,
 • metoda Vojty,
 • poizometryczna relaksacja mięśni.

Wady postawy i ból kręgosłupa leczymy w naszych gabinetach poprzez masaże lecznicze, które niwelują zaburzenia mięśniowo-stawowe oraz neurologiczne. Metody terapeutyczne dobierane są w zależności od rodzaju dolegliwości i ogólnego stanu zdrowia pacjenta.

Fizjoterapia sportowców to przede wszystkim leczenie kontuzji. Jest to proces złożony, ponieważ wymaga współpracy specjalistów wielu dziedzin. W naszej przychodni sportowcy mogą liczyć na opiekę fizjoterapeutów z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu terapii sportowców, którzy na bieżąco mają możliwość konsultacji z całym zespołem lekarzy specjalistów, w tym lekarzy sportowych, oraz wykonania podstawowych badań diagnostyki obrazowej, takich jak na przykład USG ortopedyczne. Ponadto, oferujemy masaże sportowe i relaksacyjne dostosowane indywidualnie do rodzaju uprawianego sportu. 

Fizjoterapia Wrocław – kiedy należy udać się do fizjoterapeuty

Wizyta u fizjoterapeuty jest niezbędna gdy odczuwasz: 

 • bóle stawów lub/ i mięśni,
 • migreny, bóle głowy i karku,
 • nudności, zawroty głowy,
 • zaburzenia równowagi, szum w uszach,
 • bóle pleców,
 • rwę kulszową,
 • bóle kończyn dolnych,
 • drętwienie, osłabienie kończyn górnych,
 • cierpnięcia, mrowienia, zaburzenia czucia, 
 • zaburzenia koordynacji ruchowej.

Jest ona również bardzo ważnym elementem leczenia w przypadku:

 • stanów pourazowych (uszkodzenia więzadeł, ścięgien, naderwania mięśni, itp),
 • stanów zapalnych (zapalenie ścięgna Achillesa),
 • bóli kręgosłupa spowodowanych wcześniejszym urazem (np. upadek, wypadek samochodowy, itp.)
Fizjoterapia Wrocław Psie Pole – jak przebiega wizyta w Przychodni HiH

Wizyta w gabinecie fizjoterapeutycznym przychodni HiH zawsze rozpoczyna się od zebrania szczegółowego wywiadu oraz sprawdzeniu i interpretacji dokumentacji medycznej i badań obrazowych. Następnie wykonujemy badanie manualne oraz testy funkcjonalne (neurologiczne i ortopedyczne). Na podstawie powyższych czynności, nasi specjaliści określają zaburzenia powodujące dolegliwości oraz dobierają odpowiednie techniki terapeutyczne. Po terapii, wykonujemy powtórne badanie aby upewnić się co do skuteczności wybranych technik. Ostatnim etapem wizyty jest podsumowanie oraz przekazanie pacjentowi zaleceń i instrukcji na temat działań profilaktycznych, które powinien stosować. 

Dobry fizjoterapeuta – nasz zespół 

Przychodnia HiH dysponuje obecnie dwoma profesjonalnymi, komfortowymi gabinetami do fizjoterapii. Zespołem czterech fizjoterapeutów kieruje magister fizjoterapii Dariusz Miodoński – od lat znany i bardzo ceniony specjalista na rynku wrocławskim. Dariusz posiada również wieloletnie doświadczenie w terapii sportowców oraz dzieci.

Fizjoterapia dla dzieci 

Fizjoterterapeuta dziecięcy leczy przede wszystkim wady postawy u dzieci (skoliozy). Jest to najczęstszy powód wizyt dzieci w gabinetach fizjoterapeutyczych. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w terapii dzieci (również metodą Vojty). Potrafią dobrać zestaw ćwiczeń dostosowany do wieku, zainteresowań i możliwości dziecka, wspierając je i motywując na każdym etapie. Nasi rehabilitanci podchodzą indywidualnie do każdego małego pacjenta. Są cierpliwi i wyrozumiali. 

 

Umów wizytę

Umów się na wizytę

Umów swojego pracownika