Fizjoterapeuta

Rehabilitacja

Rehabilitacja medyczna to szeroki zakres działań dążących do przywrócenia sprawności pacjenta po przebytej chorobie lub urazie. Aby skutecznie wyleczyć dolegliwości bólowe najważniejszym elementem procesu jest postawienie prawidłowej diagnozy, ponieważ często źródło bólu ma dużo głębsze podłoże, którego pacjent niejednokrotnie nie jest świadomy.
Dlatego pierwszym etapem rehabilitacji powinien być zawsze szczegółowy wywiad przeprowadzony przez specjalistę fizjoterapii lub lekarza internistę. W następnej kolejności, jeśli tak zaleci fizjoterapeuta lub lekarz, zlecane są konsultacje lekarzy specjalistów, psychologów, badania diagnostyczne oraz laboratoryjne. Dopiero po otrzymaniu pełnej informacji na temat stanu zdrowia pacjenta przystępujemy do planu leczenia, rehabilitacji i fizjoterapii.

Fizjoterapia

Kluczową częścią rehabilitacji jest fizjoterapia oparta na różnorodnych metodach, dopasowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta.

W gabinetach Przychodni HiH oferujemy:

  • masaże lecznicze
  • terapię manualną (mięśniowo-powiązową, punkty spustowe)

Jest to najczęściej proces dwuetapowy. W pierwszej kolejności wykonywany jest zabieg falami radiowymi z użyciem aparatu firmy BTL lub innym rodzajem fizykoterapii (prądy, światło).
Następnie pacjent poddawany jest terapii manualnej, trwającej około 30 minut, bezpośrednio leczącej miejsca dotknięte bólem.

  • masaże sportowe
  • masaże limfatyczne
  • masaże klasyczne

Są to trwające 45 minut masaże, dobierane indywidualnie w zależności od problemu pacjenta. Oddziałują na  mięśnie, powięzi, stawy i więzadła, tkankę podskórną i skórę.  Każdy z masaży ma również terapeutyczny i kojący wpływ na układ krążenia, nerwowy, hormonalny oraz pośrednio na pracę narządów wewnętrznych. Łagodzi napięcia i bóle mięśniowe.

Umów wizytę

Umów się na wizytę

Umów swojego pracownika