Okulista

Okulista to lekarz, który specjalizuje się przede wszystkim w diagnostyce i leczeniu chorób oczu. Może również dobrać szkła do okularów korekcyjnych. Do okulisty należy się zgłosić w przypadku każdego zaburzenia czynności wzroku. Sygnałem do odwiedzenia tego specjalisty może być ból oka, świąd, pieczenie oka, pogorszenie widzenia. Objawy mogą być spowodowane alergenami, suchym lub zanieczyszczonym powietrzem, długotrwałą pracą przy monitorze. Mogą również wskazywać na pojawienie się choroby. We wszystkich tych przypadkach należy udać się do okulisty.

W naszej przychodni przyjmujemy dorosłych oraz dzieci od 5 roku życia.

Podczas konsultacji okulistycznej w Przychodni HiH okulista zbiera wywiad oraz bada pacjenta pod kątem oceny stanu zdrowia oczu oraz w celu wykrycia i zdiagnozowania chorób, wykonując następujące zabiegi:

 • badanie dna oka
 • badanie ostrości widzenia
 • badanie w lampie szczelinowej
 • badanie autorefraktometrem (komputerowe badanie wzroku)
 • pomiar ciśnienia śródgałkowego (tonometria).

oraz w razie potrzeby:

 • dobór szkieł korekcyjnych
 • badanie w kierunku zeza (u dzieci)

Wykonujemy również zabiegi okulistyczne dodatkowe:

 • usunięcia ciała obcego z oka lub powieki
 • płukanie worka spojówkowego i dróg łzowych
 • udrażnianie przewodu łzowego
 • podanie leku podspojówkowo (iniekcja podspojówkowa)
 • wymaz lub posiew z oka w kierunku badań laboratoryjnych
 • badanie Schirmera (suche oko)

Więcej Informacji
Centrum okulistyczne w przychodni HIH 

Nasza przychodnia od wielu lat służy pacjentom oferując konsultacje, badania i zabiegi z zakresu okulistyki.  U nas umówisz się na wizytę nawet tego samego dnia, gdyż nasi lekarze okuliści przyjmują codziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach zarówno rannych jak i popołudniowych. Lokalizacja przychodni HiH (w północno-centralnym punkcie Wrocławia) zapewnia bezproblemowy dojazd z każdej części miasta. 

 Doświadczeni okuliści i najnowszy sprzęt

Poradnia okulistyczna w naszej przychodni to komfortowy gabinet wyposażony w nowoczesny sprzęt do diagnostyki wad wzroku i chorób oczu. Zatrudniamy sześciu lekarzy specjalistów z wieloletnim stażem i doświadczeniem, znanych w środowisku wrocławskim i cieszący się niezmiennym uznaniem i zaufaniem pacjentów.

Korzystamy z najnowocześniejszego sprzętu, aparatów firmy Topcon. Dzięki precyzyjnemu sprzętowi do diagnostyki oraz obszernej wiedzy naszych lekarzy okulistów, jesteśmy w stanie zdiagnozować nawet skomplikowane przypadki chorób i wad wzroku. Badania są dokładne, szybkie i bezbolesne. Wykonujemy również badania okulistyczne w ramach medycyny pracy, kiedy są one wymagane na danym stanowisku. 

Centrum okulistyczne w przychodni HIH – rodzaje chorób i ich leczenie

Centrum okulistyczne w naszej przychodni to miejsce, w którym przyjmujemy osoby ze zdiagnozowaną wadą wzroku, retinopatią, astygmatyzmem i niedowidzeniem. Okuliści zalecają wizyty kontrolne minimum raz na dwa lata, a jeśli wada wzroku się pogłębia, warto odwiedzać specjalistę wcześniej. Wada wzroku i dodatkowe schorzenia oczu mogą bowiem prowadzić do nieodwracalnych zmian, degeneracji siatkówki oraz dna oka. Jeśli nosisz okulary korekcyjne lub szkła kontaktowe, a mimo tego dokuczają Ci częste bóle głowy, przed oczami pojawiają się mroczki lub błyski, to znak, że należy wykonać ponowne badanie wzroku i być może zmienić moc szkieł korekcyjnych, które dobierze Ci nasz specjalista.

Aby wyleczyć choroby oczu lub doraźnie pomóc pacjentowi, który przyszedł na wizytę z infekcją lub zapaleniem, często niezbędne są zabiegi okulistyczne. W przychodni HiH wykonujemy podstawowe zabiegi okulistyczne, takie jak usunięcia ciała obcego z oka lub powieki, płukanie worka spojówkowego i dróg łzowych, udrażnianie przewodu łzowego, opatrunek oczny z lekiem, podanie leku podspojówkowo, iniekcja podspojówkowa, wymaz z oka w kierunku badań laboratoryjnych, badanie Schirmera (suche oko).

 Okulista Wrocław  – przebieg badania

Podczas konsultacji okulistycznej w przychodni HiH, lekarz okulista przeprowadza wywiad oraz bada pacjenta pod kątem oceny stanu zdrowia oczu (m.in. ostrości widzenia, rozpoznawania barw czy kontrastu). W celu wykluczenia lub potwierdzenia schorzeń narządu wzroku oraz oceny stanu rogówki, siatkówki i dna oka, wykonujemy szereg badań przy użyciu aparatów optycznych firmy Topcon. W razie potrzeby lekarz okulista, przy asyście personelu pielęgniarskiego przeprowadzi podstawowe zabiegi okulistyczne, wymienione powyżej. Jeśli choroba jest na tyle poważna, że wymaga dalszej szczegółowej diagnostyki lub leczenia szpitalnego, nasz lekarz wypisze odpowiednie skierowanie. Końcowym etapem badania jest oczywiście przekazanie pacjentowi szczegółowych zaleceń i recept na niezbędne leki. 

Centrum okulistyczne  –  umów się na wizytę

Lekarze okuliści przyjmują codziennie w godzinach 8:00 – 16:00. Rejestracja jest czynna codziennie w godzinach 9.00—17.00. Do Twojej dyspozycji są dwa numery telefonów  71-35-005-35 lub 609—237-987 oraz możliwość rejestracji online przez naszą stronę facebook. Zadzwoń, aby ustalić dogodny dla Ciebie termin konsultacji. W czasie rejestracji udzielamy również informacji, jak przygotować się do wizyty i konkretnych badań. Jeśli pacjent posiada dokumentację medyczną (historię choroby, informacje o zabiegach operacyjnych), prosimy, by zabrał je ze sobą na wizytę.

Umów wizytę

Umów się na wizytę

Umów swojego pracownika