Ortopeda

Ortopedia oraz powiązana z nią specjalizacja – traumatologia to dziedzina nauki zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem różnego rodzaju chorób i urazów związanych z układem ruchu. Lekarz ortopeda zajmuje się dolegliwościami wynikającymi z nieprawidłowego funkcjonowania układu szkieletowego (z wyjątkiem kości czaszki), wad narządu ruchu a także wszelkimi zaburzeniami w obrębie wiązadeł, stawów, mięśni, ścięgien oraz nerwów.

Wizyta u ortopedy jest konieczna jeśli odczuwamy długotrwały ból kręgosłupa, kiedy zwichniemy staw skokowy lub odczuwamy dolegliwości bólowe podczas poruszania się. Ortopeda będzie współpracował z chirurgiem, neurologiem lub z reumatologiem.

W razie konieczności, ortopeda zleci badanie USG stawów i kończyn, lub wspólnie z naszym zespołem fizjoterapeutów zaproponuje terapię manualną, fizjoterapię lub masaże lecznicze. Wszystkie te badania i zabiegi wykonasz w naszej placówce.

Więcej Informacji

Ortopeda Wrocław – poradnia HiH

Ortopeda prywatnie to często jedyna szansa, by uzyskać błyskawiczną pomoc w przypadku urazu lub innych problemów z narządami ruchu. Trafna diagnoza i skuteczne leczenie pozwala bowiem na odzyskanie pełnej sprawności. W szczególności dotyczy to osób, które uprawiają sport – zawodowo lub amatorsko. 

Poradnia ortopedyczna w przychodni HiH to miejsce, w którym spotkasz fachowych lekarzy ortopedów i traumatologów z wieloletnim doświadczeniem, w tym klinicznym oraz w leczeniu sportowców. Zapraszamy do nowoczesnego gabinetu, w pełni wyposażonego w sprzęt do diagnostyki oraz rehabilitacji.

Ortopeda — oferta przychodni HiH

Dbamy o to, żeby pacjent otrzymał w naszej przychodni pełną opiekę ortopedyczną. Dlatego oprócz konsultacji ortopedycznych ze specjalistami ortopedii i traumatologii, oferujemy również badania ortopedyczne do medycyny pracy oraz do medycyny sportowej (do licencji). Na miejscu wykonujemy USG stawów i kończyn, wymazy laboratoryjne oraz podstawowe zabiegi ortopedyczne. W naszych gabinetach fizjoterapeutycznych możesz liczyć na kompleksową opiekę rehabilitacyjną oraz fizjoterapeutyczną pod okiem specjalistów leczenia bólu. Oferujemy terapię manualną na najwyższym poziomie oraz masaże lecznicze i sportowe.

 

Poradnia ortopedyczna — kiedy warto umówić się na wizytę

Kiedy warto rozważyć opcję ortopeda prywatnie? Na pewno w momencie, gdy dolegliwości bólowe nie pozwalają czekać na wizytę w ramach NFZ. To samo dotyczy sytuacji, gdy uraz albo inny problem z narządami ruchu uniemożliwiają Ci normalne funkcjonowanie, np. chodzenie. Nadwyrężanie uszkodzonego ścięgna lub stawu może jeszcze bardziej pogorszyć sytuację, dlatego warto udać się do specjalisty tak szybko, jak to tylko możliwe. Wizyta u ortopedy jest konieczna jeśli odczuwasz długotrwały ból kręgosłupa, kiedy zwichniesz staw skokowy lub odczuwasz dolegliwości bólowe podczas poruszania się. 

Ortopeda Wrocław — jak przygotować się do wizyty

Na wizytę u ortopedy należy zabrać wcześniejsze badania, które były wykonywane pod kątem problemów z układem ruchu, np. prześwietlenie. Jeśli pacjent przebywał w szpitalu, a hospitalizacja miała związek z ortopedią, warto zabrać ze sobą także wypis oraz pozostałą dokumentację, związaną z historią choroby. Informacje te przydadzą się bowiem w czasie wywiadu z pacjentem i wstępnej diagnostyki. W czasie badań lekarz może wymagać, aby pacjent zdjął część ubrań, dlatego warto wybrać taką bieliznę, w której osoba badana będzie czuła się swobodnie i komfortowo. Dobrą praktyką jest również spisanie przyjmowanych leków, a w razie potrzeby — również pytań, skierowanych do lekarza-ortopedy. 

Ortopeda — jak przebiega wizyta w przychodni HiH

Ortopeda zaczyna wizytę od szczegółowego wywiadu z pacjentem. W zależności od problemu — specjalista będzie pytał o charakter urazu lub o dolegliwości bólowe. Dlatego, jeszcze przed wizytą u ortopedy, warto przypomnieć sobie, co mogło spowodować problemy zdrowotne. Być może przyczyną jest praca zawodowa albo stara kontuzja? Dla lekarza każda informacja jest ważna, dlatego warto mówić o wszystkim, co jest pomocne w postawieniu trafnej diagnozy. W czasie wizyty ortopeda może wykonać proste badanie manualne, oceniając wstępnie sprawność mięśni lub stawów, a w razie potrzeby — zlecić dodatkowe badania. Najczęstszym badaniem zalecanym przez ortopedę jest USG stawów i kończyn, które wykonasz w naszej przychodni. Ortopedzi HiH ściśle współpracują również z naszymi fizjoterapeutami i specjalistami terapii manualnej. U nas możesz liczyć na holistyczne, kompleksowe podejście do leczenia. Jeśli uraz wymaga dalszej, rozszerzonej konsultacji specjalistycznej, lekarza skieruje Cię na odpowiedni oddział szpitala specjalistycznego. Każda wizyta w HiH kończy się wydaniem pacjentowi podsumowania wizyty i zaleceń oraz ewentualnie recepty.

Poradnia ortopedyczna w przychodni HIH — rejestracja 

Dla wygody naszych pacjentów rejestracja w Poradni ortopedycznej HIH odbywa się telefonicznie lub przez komunikator facebook. Zapraszamy do kontaktu w godzinach 9.00-17.00. Zapisy na wizytę przyjmujemy pod dwoma numerami telefonu: 71 35-005-35 i 609-237-987. Przyjmujemy zarówno pacjentów indywidualnych, sportowców jaki i pracowników firm na badania do medycyny pracy.

Umów wizytę

Umów się na wizytę

Umów swojego pracownika