Przychodnia Wrocław - Specjalistycza Przychodnia - hih

tel: 71 35-005-35

Umów się na wizytę

Umów pracownika 

Przychodnia Wrocław - Specjalistycza Przychodnia - hih

tel: 71 35-005-35

Śledź nas na fb 

Śledź nas na 

Umów się na wizytę

Umów pracownika 

Ortopeda

Ortopedia oraz powiązana z nią specjalizacja – traumatologia to dziedzina nauki zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem różnego rodzaju chorób i urazów związanych z układem ruchu. Lekarz ortopeda zajmuje się dolegliwościami wynikającymi z nieprawidłowego funkcjonowania układu szkieletowego (z wyjątkiem kości czaszki), wad narządu ruchu a także wszelkimi zaburzeniami w obrębie wiązadeł, stawów, mięśni, ścięgien oraz nerwów.

Wizyta u ortopedy jest konieczna jeśli odczuwamy długotrwały ból kręgosłupa, kiedy zwichniemy staw skokowy lub odczuwamy dolegliwości bólowe podczas poruszania się. Ortopeda będzie współpracował z chirurgiem, neurologiem lub z reumatologiem.

W Przychodni HiH przyjmujemy dorosłych oraz dzieci w każdym wieku zarówno na konsultacje orotpedycznie jak i na USG.

W naszej Przychodni wykonasz również zabiegi ortopedyczne takie jak:

  • USG stawów i kończyn -wykonywane standardowo przez ortopedę w ramach konsultacji lub zlecone przez lekarza do wykonania przez radiologa,
  • USG bioderek u dzieci,
  • iniekcje dostawowe leków oraz kwasu hialuronowego,
  • blokady przeciwbólowe,
  • punkcje stawów,
  • zakładanie i zdejmowanie gipsu.

W poszczególnych przypadkach ortopeda wspólnie z naszym zespołem fizjoterapeutów zaproponuje terapię manualną, fizjoterapię lub masaże lecznicze. Wszystkie te badania i zabiegi wykonasz w naszej placówce.

Więcej Informacji
Ortopeda Wrocław – poradnia HiH

Ortopeda prywatnie to często jedyna szansa, by uzyskać błyskawiczną pomoc w przypadku urazu lub innych problemów z narządami ruchu. 

Poradnia ortopedyczna w przychodni HiH to miejsce, w którym spotkasz fachowych lekarzy ortopedów i traumatologów z wieloletnim doświadczeniem, w tym klinicznym oraz w leczeniu sportowców i dzieci. Zapraszamy do nowoczesnego gabinetu, w pełni wyposażonego w sprzęt do diagnostyki oraz rehabilitacji.

Ortopeda — oferta przychodni HiH

Oprócz konsultacji ortopedycznych oferujemy również badania ortopedyczne do medycyny pracy oraz do medycyny sportowej (do licencji). Na miejscu wykonujemy USG stawów i kończyn, wymazy laboratoryjne oraz  zabiegi ortopedyczne, takie jak: iniekcje, punkcje, zakładanie i zdejmowanie gipsu i blokad i wiele innych. W naszych gabinetach fizjoterapeutycznych możesz liczyć na kompleksową opiekę rehabilitacyjną oraz fizjoterapeutyczną pod okiem specjalistów leczenia bólu. Oferujemy terapię manualną na najwyższym poziomie oraz masaże lecznicze i sportowe.

Poradnia ortopedyczna — ortopeda dziecięcy Wrocław

W naszej przychodni przyjmujemy dzieci w każdym wieku. Przychodnia jest przystosowana do leczenia małych pacjentów. Personel rejestacji i pielęgniarski ma doświadczenie w pracy z maluchami.

Nasi lekarzy wykonują również USG bioderek.

Ortopeda Wrocław — jak przygotować się do wizyty

Na wizytę u ortopedy należy zabrać wcześniejsze badania, które były wykonywane pod kątem problemów z układem ruchu, np. prześwietlenie. Jeśli pacjent przebywał w szpitalu, a hospitalizacja miała związek z ortopedią, warto zabrać ze sobą także wypis oraz pozostałą dokumentację, związaną z historią choroby. Ponadto, niezbędne będą zdjęcia RTG urazów (przychodnia nie posiada aparatu RTG na miejscu). 

Ortopeda — jak przebiega wizyta w przychodni HiH

Ortopeda zaczyna wizytę od szczegółowego wywiadu z pacjentem. W zależności od problemu — specjalista będzie pytał o charakter urazu lub o dolegliwości bólowe.  W czasie wizyty ortopeda może wykonać proste badanie manualne, oceniając wstępnie sprawność mięśni lub stawów, a w razie potrzeby — zlecić dodatkowe badania. Standardowo podczas wizyty w naszej przychodni ortopeda wykonuje USG bądź zleca jego wykonanie radiologowi (również wykonywane w naszej placówce). W razie konieczności ortopeda wykonuje dodatkowe zabiegi takie jak: iniekcje, punkcje, blokady. Każda wizyta w HiH kończy się wydaniem pacjentowi podsumowania wizyty i zaleceń oraz ewentualnie recepty.

Poradnia ortopedyczna — współpraca z fizjoterapeutami

Ortopedzi HiH ściśle współpracują również z naszymi fizjoterapeutami i specjalistami terapii manualnej. U nas możesz liczyć na holistyczne, kompleksowe podejście do leczenia. Jeśli uraz wymaga dalszej, rozszerzonej konsultacji specjalistycznej, lekarza skieruje Cię na odpowiedni oddział szpitala specjalistycznego.

Poradnia ortopedyczna w przychodni HIH — rejestracja

Dla wygody naszych pacjentów rejestracja w Poradni ortopedycznej HIH odbywa się telefonicznie, przez komunikator facebook lub poprzez profil lekarza na portalu Znany Lekarz. 

Umów wizytę

Umów się na wizytę

Umów swojego pracownika