Przychodnia Wrocław - Specjalistycza Przychodnia - hih

tel: 71 35-005-35

Umów się na wizytę

Umów pracownika 

Przychodnia Wrocław - Specjalistycza Przychodnia - hih

tel: 71 35-005-35

Śledź nas na fb 

Śledź nas na 

Umów się na wizytę

Umów pracownika 

Badania profilaktyczne

Dbanie o zdrowie oraz wczesne wykrywanie chorób i infekcji w naszym organizmie to bardzo ważny element warunkujący jakość naszego życia.

Badania profilaktyczne wykonuje się aby wykryć problemy zdrowotne na wczesnym etapie zaawansowania – gdy istnieje największa szansa na szybki powrót do zdrowia. Obejmują przede wszystkim kontrolne wizyty u lekarza oraz regularne wykonywanie podstawowych badań diagnostycznych i laboratoryjnych.

Nasi lekarze opracują dla Ciebie Program Profilaktyczny dopasowany do Twoich potrzeb i do specyfiki Twojego organizmu. Program składa się ze starannie dobranych badań diagnostycznych, laboratoryjnych oraz konsultacji specjalistycznych, dzięki którym uzyskasz ocenę stanu Twojego zdrowia.

Program profilaktyczny składa się z 3 kroków:

Krok 1:

Badania diagnostyczne z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury medycznej oraz kompleksowy wywiad lekarski.

Krok 2:

Podstawowe badania laboratoryjne krwi i moczu oraz dodatkowe badania zalecone przez lekarza.

Krok 3:

Konsultacje lekarzy specjalistów wraz ze szczegółową oceną stanu zdrowia i zaleceniami odnośnie działań profilaktycznych.

Zapytaj o szczegóły programu profilaktycznego: e.rosinska@hih.com.pl

Czytaj Więcej
Badania profilaktyczne Wrocław

Przychodnia HiH oraz Przychodnia HiH Sport to jedne z nielicznych placówek medycznych we Wrocławiu, gdzie program profilaktyczny opracowuje się indywidualnie, na podstawie szczegółowych informacji otrzymanych wcześniej od pacjenta. Tworząc programy profilaktyczne w naszych przychodniach zwracamy uwagę na wiele czynników mających wpływ na ilość i rodzaj zalecanych badań. Między innymi pytamy pacjentów o cel badania  – czy ma być to ogólny przegląd zdrowia, czy może badania pod kątem uprawiania dyscyplin sportowych, charakterystyki trybu życia, specyficznych warunków pracy, przebytych chorób, itp. Przy doborze badań bardzo ważne są również wiek, płeć, sposób życia, rodzaje używek, i wiele innych czynników.

Badania profilaktyczne prywatnie

 Nasze przychodnie dysponują własnym laboratorium oraz szeroką gamą badań diagnostycznych ( sprzęt do pełnej diagnostyki serca: USG, EKG spoczynkowe, EKG wysiłkowe, bieżnia EKG, USG serca, Holter EKG, jak również USG, audiometr, spirometr, urządzenia do pomiarów antropometrycznych, i wiele innych). 

W przychodni przyjmują lekarze i specjaliści 16 różnych specjalizacji: internista, lekarz medycyny sportowej, otolaryngolog, okulista,psychiatra, psycholog, psychoterapueta, kardiolog, ortopeda, neurolog, stomatolog, reumatolog, radiolog, fizjoterapeuta, specjalista terapii manualnej, dietetyk.

Oferujemy pakiety badań w formie bonów podarunkowych i voucherów.

Poniżej przykładowy program:

Program profilaktyczny kobieta – pakiet podstawowy:

✓ Konsultacja lekarza chorób wewnętrznych wraz z badaniem oraz

omówieniem wyników laboratoryjnych i diagnostycznych.

✓ Badania laboratoryjne dobrane specjalnie dla oceny stanu zdrowia kobiet:

morfologia, OB., Alat, Kreatynina, TSH, FT4, badanie moczu, HCV Ab

przeciwciała, kwas moczowy.

✓ Badania diagnostyczne: EKG spoczynkowe, USG jamy brzusznej

pakiet rozszerzony – choroby cywilizacyjne:

+ Badania laboratoryjne: lipidogram, glukoza na czczo.

+ Konsultacja okulistyczna.

+ Konsultacja stomatologiczna – przegląd stomatologiczny.

pakiet rozszerzony – profilaktyka nowotworowa

+ Badania USG: piersi, tarczycy.

pakiet rozszerzony – profilaktyka serca

+ Konsultacja kardiologiczna

+ USG serca

Badania profilaktyczne  — dlaczego warto

Nie jest przesadą stwierdzenie, że badania profilaktyczne niejednokrotnie ratują życie. Widać to doskonale przede wszystkim na przykładzie nowotworów. Odpowiednio wcześnie wykryte nowotwory wielu narządów ( w tzw. stadium przedinwazyjnym) są dziś praktycznie całkowicie wyleczalne. Niestety, jeśli choroba zostaje zdiagnozowana kiedy jest już w zaawansowanym stadium, szanse pacjenta na przeżycie drastycznie spadają.  Większość pacjentów przeżywa bowiem nie więcej niż pięć lat.  Badania profilaktyczne to zatem szansa, żeby w porę zdiagnozować chorobę i w pełni ją wyleczyć. Dlatego lekarze wszystkich specjalizacji od lat namawiają pacjentów do regularnej diagnostyki a nasza przychodnia dołącza się i wspiera wiele akcji związanych z profilaktyką.