Przychodnia Wrocław - Specjalistycza Przychodnia - hih

tel: 71 35-005-35

Umów się na wizytę

Umów pracownika 

Przychodnia Wrocław - Specjalistycza Przychodnia - hih

tel: 71 35-005-35

Śledź nas na fb 

Śledź nas na 

Umów się na wizytę

Umów pracownika 

Internista

To lekarz specjalizujący się w leczeniu szeroko rozumianych chorób wewnętrznych. Jest to lekarz pierwszego kontaktu, który zajmuje się całym procesem leczenia pacjenta, począwszy od profilaktyki, przez diagnostykę, leczenie oraz kontrolę stanu zdrowia. Lekarz internista kieruje również do specjalistów oraz na dodatkowe badania laboratoryjne i diagnostyczne.

Lekarza internistę należy odwiedzić, w przypadku nieokreślonego, odczuwalnego złego samopoczucia i gorszego stanu zdrowia i z pierwszymi objawami chorób.

Bardzo ważnym zakresem specjalizacji internisty jest profilaktyka. Dzięki regularnej kontroli zdrowia, uzupełnianej w razie konieczności badaniami diagnostycznymi i laboratoryjnymi, internista może wykryć pierwsze niepokojące objawy wielu chorób i zapobiec ich rozwinięciu.

W zakresie diagnostyki w naszej przychodni internista może zlecić dodatkowo:

 • Audiogram
 • EKG spoczynkowe
 • EKG wysiłkowe
 • Echo serca (USG serca)
 • Holter ciśnieniowy
 • Spirometria
 • Pomiary antropometryczne
 • Badania USG
 • Badanie widzenia zmierzchowego i zjawiska olśnienia

Więcej Informacji

Internista Wrocław

Ostatnio źle się czujesz? Objawy są na tyle różnorodne i niesprecyzowane, że nie wiesz od czego zacząć i do jakiego lekarza skierować pierwsze kroki? W takiej sytuacji niezastąpiony jest internista. Sprawdź, czym zajmuje się ten lekarz i jak umówić się na wizytę w naszej przychodni.

Internista — kto to i czym się zajmuje

Internista posiada ogólną wiedzę na temat narządów ludzkiego ciała, dzięki temu może zdiagnozować schorzenia różnych układów. Jest to szczególnie ważne, gdy objawy są niejednoznaczne i dotyczą różnych obszarów i organów. W takim przypadku internista zajmuje się całym procesem — począwszy od profilaktyki, przez diagnostykę, leczenie oraz kontrolę stanu zdrowia. Lekarz internista kieruje również do specjalistów oraz na dodatkowe badania laboratoryjne i diagnostyczne. Interna to dziedzina medycyny, która wymaga holistycznego podejścia i wszechstronnej wiedzy na temat fizjologii i czynników patofizjologicznych ludzkiego ciała. Właśnie dlatego internista posiada szerokie kompetencje i musi wykazać się znajomością wszystkich układów ludzkiego ciała (sercowo-naczyniowego, oddechowego, pokarmowego, moczowego czy ruchu) 

Internista a lekarz pierwszego kontaktu — jaka jest różnica 

Bardzo często często te dwie specjalizacje uważane są za tożsame, a internista bywa mylony z lekarzem pierwszego kontaktu. W czym tkwi różnica? Interna to dział medycyny zajmujący się chorobami wewnętrznymi. To oznacza, że internista specjalizuje się w profilaktyce, diagnostyce, a przede wszystkim w leczeniu chorób narządów wewnętrznych. Ponadto, internista ma pod swoją opieką wyłącznie osoby dorosłe, natomiast lekarz rodzinny pomaga również małym pacjentom. Łatwo zauważyć, że lekarz rodzinny to bardziej ogólna specjalizacja, co daje lekarzowi rodzinnemu szersze kompetencje. Ten specjalista zajmuje się leczeniem i diagnostyką schorzeń, które nie wymagają wizyty u lekarza-specjalisty. 

Internista Wrocław — kiedy warto się do niego udać

Kiedy warto umówić się na wizytę do internisty? Przede wszystkim wtedy, gdy objawy chorobowe nie są jednoznaczne i kiedy zależy Ci na szerokiej i dokładnej diagnostyce i leczeniu. W przypadku interny nie mniej ważna jest profilaktyka, jeśli więc chcesz zapobiec problemom zdrowotnym w przyszłości, warto skonsultować się z lekarzem. Dotyczy to szczególnie osób, które są w grupie ryzyka ze względu na tryb życia pracę, czy uwarunkowania genetyczne. Internista to wszechstronny lekarz, który często jest pierwszym i najważniejszym specjalistom, który kieruje na dalsze badania i rozpoczyna diagnostykę i ścieżkę leczenia. Jeśli więc, masz problemy ze zdrowiem, a Twoje samopoczucie nie jest najlepsze, ale nie wiesz dokładnie, co Ci dolega, umów się na wizytę do internisty. Pierwszych objawów nie należy lekceważyć, ponieważ w początkowym stadium choroby masz największe szanse na szybkie wyleczenie. Pamiętaj, że szczegółowy wywiad i diagnostyka są początkiem drogi do zdrowia.

Internista Wrocław — jakie badania wykonuje lekarz

Bardzo ważnym zakresem specjalizacji internisty jest profilaktyka. Dzięki regularnej kontroli zdrowia, uzupełnianej w razie konieczności badaniami diagnostycznymi i laboratoryjnymi, internista może wykryć pierwsze niepokojące objawy wielu chorób i zapobiec ich rozwinięciu.

W naszej przychodni lekarz internista zleca wykonanie następujących badań:

 • audiogram,
 • EKG spoczynkowe,
 • EKG wysiłkowe,
 • echo serca (USG serca),
 • holter ciśnieniowy,
 • spirometria,
 • pomiary antropometryczne,
 • badania USG,
 • badanie widzenia zmierzchowego i zjawiska olśnienia.

Są to podstawowe badania, które pozwolą ocenić interniście Twój ogólny stan zdrowia. A w razie niepokojących wyników i podejrzenia konkretnych chorób, pogłębić diagnostykę w celu wykluczenia lub potwierdzenia diagnozy i wdrożenia odpowiedniego leczenia. 

Internista Wrocław — jak umówić się na wizytę

Po kliknięciu w przycisk “Umów wizytę” znajdziesz wszystkie niezbędne dane kontaktowe — adres i telefon, a także mapę, np. jeśli chcesz ustawić lokalizację w swoim samochodzie.

Umów wizytę

Umów się na wizytę

Umów swojego pracownika