Przychodnia Wrocław - Specjalistycza Przychodnia - hih

tel: 71 35-005-35

Umów się na wizytę

Umów pracownika 

Przychodnia Wrocław - Specjalistycza Przychodnia - hih

tel: 71 35-005-35

Śledź nas na fb 

Śledź nas na 

Umów się na wizytę

Umów pracownika 

Medycyna pracy

Zakres badań do medycyny pracy

W naszej Przychodni wykonasz badania wstępne, okresowe i kontrolne dla Pracowników wszystkich zawodów i branż, na każde stanowisko pracy, ze wszystkimi czynnikami szkodliwymi lub uciążliwymi:

 • Wszystkie badania i konsultacje lekarskie wymagane prawem (Kodeks Pracy).
 • Badania kierowców i kandydatów na kierowców wszystkich kategorii, połączone z badaniem psychologicznym.
 • Badania Pracowników pracujących na wysokości i przy maszynach w ruchu.
 • Badania sanitarno-epidemiologiczne wraz z wydaniem orzeczenia.
 • Szeroki zakres badań  diagnostycznych i laboratoryjnych.
 • Badania operatorów wózków widłowych, paletowych, podnośnikowych.
 • Badania operatorów sprzętu drogowego i ciężkich maszyn budowlanych.
 • Badania na broń.
 • Badania Pracowników pracujących w narażeniu na promieniowanie jonizujące i elektromagnetyczne.
 • Badania dla uczniów i studentów.
 • Komisje BHP i wizytacje stanowisk pracy.

Rodzaje Badań Medycyny Pracy

W ramach badań wstępnych, okresowych i kontrolnych Lekarz Medycyny Pracy przeprowadza lub zleca badania niezbędne do wydania pracownikowi orzeczenia o zdolności do wykonywania pracy na danym stanowisku, zgodnie z wymogami Kodeksu Pracy. Może również przeprowadzić lub zlecić inne badania specjalistyczne lub diagnostyczne jeśli są one niezbędne do wydania orzeczenia o zdolności do wykonywania pracy.

Badania wstępne są wykonywane przed rozpoczęciem pracy, po zmianie stanowiska pracy, jeżeli występują nowe narażenia oraz gdy na danym stanowisku pojawi się nowe narażenie.

Badania kontrolne są wykonywane u każdego pracownika, który był na zwolnieniu lekarskim dłużej niż 30 dni. Badania te mają na celu stwierdzenie braku przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku. Odpowiedzialność za dopuszczenie pracownika do pracy bez aktualnych badań lekarskich ciąży na pracodawcy.

Badania okresowe są wykonywane u pracujących na danym stanowisku, którym skończyła się ważność poprzedniego zaświadczenia dopuszczającego do pracy.

Badania okresowe w związku z pogorszeniem stanu zdrowia Badania są wykonywane u osób pracujących na danym stanowisku, które posiadają ważne orzeczenia lekarskie dopuszczające do pracy, ale zgłosiły pracodawcy pogorszenie stanu zdrowia, które uniemożliwia wykonanie dotychczasowej pracy.

Badania do celów sanitarno-epidemiologicznych mają na celu wykluczenie (bądź wykrycie) schorzeń stanowiących przeciwwskazanie do pracy w kontakcie z żywnością lub u  osób, których charakter pracy wymaga stałego, lub częstego kontaktu z ludźmi. Pracownicy zatrudnieni na tych stanowiskach pracy muszą posiadać aktualne orzeczenie o braku przeciwwskazań do wykonywania takiej pracy.

Więcej Informacji

Medycyna pracy Wrocław — wszystkie badania w jednym miejscu

Jesteś właścicielem firmy? Twoi pracownicy mają dosyć czekania tygodniami na dostępne terminy badań medycyny pracy? A może pracujesz w kadrach i zajmujesz się formalnościami związanymi z przyjęciem nowych pracowników? Brak specjalistów utrudnia szybkie i sprawne przeprowadzenie wymaganych badań? Dzięki nam te wszystkie problemy znikną. Medycyna pracy w Przychodni HIH to sprawne i bezproblemowe konsultacje oraz badania (wstępne, okresowe i kontrolne) wymagane do rozpoczęcia lub kontynuowania pracy na danym stanowisku. Twoi pracownicy już nie będą musieli jeździć po całym Wrocławiu, by wykonać specjalistyczne badania na dane stanowisko. Medycyna pracy HIH to gwarancja, że wykonasz niezbędne badania w jednym miejscu, a zaświadczenie otrzymasz jeszcze tego samego dnia. 

Badania medycyny pracy Wrocław — zakres

Medycyna pracy to specjalizacja lekarska, która związana jest z profilaktyką i diagnostyką chorób zawodowych, a także z analizą wpływu środowiska zawodowego na ogólny stan zdrowia pacjenta. Lekarze medycyny pracy,  po wywiadzie z pacjentem,  i po szczegółowym badaniu, orzekają, czy pacjent jest zdolny do pracy na danym stanowisku i czy nie ma przeciwwskazań do jej wykonywania. W naszej przychodni wykonasz badania wstępne, okresowe i kontrolne dla pracowników wszystkich zawodów i branż, na każde stanowisko pracy, ze wszystkimi czynnikami szkodliwymi lub uciążliwymi:

 • kompleksowe badania i konsultacje lekarskie, uwzględnione w Kodeksie pracy,
 • badania kierowców i kandydatów na kierowców wszystkich kategorii, połączone z badaniem psychologicznym,
 • badania pracowników pracujących na wysokości i przy maszynach w ruchu, 
 • badania sanitarno-epidemiologiczne wraz z wydaniem orzeczenia,
 • szeroki zakres badań diagnostycznych i laboratoryjnych,
 • badania operatorów wózków widłowych, paletowych, podnośnikowych,
 • badania operatorów sprzętu drogowego i ciężkich maszyn budowlanych,
 • badania na broń,
 • badania pracowników pracujących w narażeniu na promieniowanie jonizujące i elektromagnetyczne,
 • badania dla uczniów i studentów.
 • komisje BHP i wizytacje stanowisk pracy.

Medycyna pracy — jak się przygotować

 Medycyna pracy to obowiązkowy przystanek w przypadku rozpoczęcia nowej pracy. Jak przebiega cały proces? Każdy pracownik powinien otrzymać od swojego pracodawcy skierowanie na badanie medycyny pracy. Można je również pobrać z naszej strony, po kliknięciu na “Umów wizytę” Taki dokument powinien zawierać imię, nazwisko, PESEL, a także — przyszłe stanowisko pracownika. Pacjent powinien wziąć ze sobą dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Badanie rozpoczyna się od wywiadu z pacjentem. Jeśli przyszły pracownik na coś choruje i/lub posiada aktualne wyniki badań, powinien pokazać je lekarzowi medycyny pracy. Zakres i sposób przygotowania się do badania zależy od jego rodzaju. Przykładowo, jeśli stanowisko pracy wymaga posiadania aktualnej książeczki sanitarno-epidemiologicznej, a pacjent jej nie posiada, wówczas powinien dostarczyć próbki kału do badania. Z kolei na stanowisku biurowym, wymagane jest najczęściej badanie okulistyczne. 

Medycyna pracy Psie Pole — rodzaje badań 

Przychodnia HIH medycyna pracy to miejsce, które muszą odwiedzić nie tylko nowi pracownicy, ale także osoby, które nie zmieniły miejsca pracy. Poniżej omawiamy rodzaje badań oraz sytuacje, w których należy je wykonać.

 •  Badania wstępne są wykonywane przed rozpoczęciem pracy, po zmianie stanowiska pracy, jeżeli występują nowe narażenia oraz gdy na danym stanowisku pojawi się nowe narażenie.
 • Badania kontrolne są wykonywane u każdego pracownika, który był na zwolnieniu lekarskim dłużej niż 30 dni. Badania te mają na celu stwierdzenie braku przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku. Odpowiedzialność za dopuszczenie pracownika do pracy bez aktualnych badań lekarskich ciąży na pracodawcy.
 • Badania okresowe są wykonywane u pracujących na danym stanowisku, którym skończyła się ważność poprzedniego zaświadczenia dopuszczającego do pracy.
 • Badania okresowe w związku z pogorszeniem stanu zdrowiasą wykonywane u osób pracujących na danym stanowisku, które posiadają ważne orzeczenia lekarskie dopuszczające do pracy, ale zgłosiły pracodawcy pogorszenie stanu zdrowia, które uniemożliwia wykonanie dotychczasowej pracy.
 • Badania do celów sanitarno—epidemiologicznych mają na celu wykluczenie (bądź wykrycie) schorzeń stanowiących przeciwwskazanie do pracy w kontakcie z żywnością lub u osób, których charakter pracy wymaga stałego, lub częstego kontaktu z ludźmi. Pracownicy zatrudnieni na tych stanowiskach pracy muszą posiadać aktualne orzeczenie o braku przeciwwskazań do wykonywania takiej pracy.

BHP i medycyna pracy Wrocław prywatnie

 Medycyna pracy w przychodni HIH to nie wszystko, co możemy zaoferować właścicielom firm we Wrocławiu. Przeprowadzamy również wizytacje stanowisk pracy oraz komisje BHP, podczas których nasi lekarze wraz ze specjalistami BHP przyglądają się poszczególnym stanowiskom pracy, oceniają czynniki szkodliwe, ryzyko utraty zdrowia oraz dyskutują ze specjalistami BHP na temat zapewnienia jak najlepszego bezpieczeństwa pracy.

Medycyna Pracy Wrocław — jak się umówić

 Chcesz umówić swojego pracownika na wizytę? Zadzwoń do nas na rejestrację telefoniczną lub prześlij uzupełnione skierowanie  na adres: info@hih.com.pl. Jeśli nie posiadasz własnego wzoru skierowania, możesz pobrać dokument z naszej strony internetowej. Druk znajdziesz po kliknięciu w przycisk “Umów wizytę”. Po wysłaniu dokumentu, zadzwoń do nas w celu ustalenia dogodnego terminu. Rejestracja jest czynna w godzinach od 8:00 do 17:00, a do Twojej dyspozycji są aż 2 numery telefonu: 71 35-005-35 lub 609-237-987. Zastanawiasz się, jak do nas dojechać? Po kliknięciu przycisku “Umów wizytę”, znajdziesz mapkę, dzięki której Twój pracownik bez problemu ustawi GPS w samochodzie. Nasza przychodnia znajduje się w dogodnej lokalizacji (HIH Medycyna Pracy Psie Pole), dzięki czemu można dojechać do nas komunikacją miejską, praktycznie z każdej części miasta. Jeśli zależy Ci na kompleksowej obsłudze i kontakcie z wykwalifikowanymi specjalistami zapraszamy do naszej przychodni. 

Umów wizytę

Umów swojego pracownika