Przychodnia Wrocław - Specjalistycza Przychodnia - hih

tel: 71 35-005-35

Umów się na wizytę

Umów pracownika 

Przychodnia Wrocław - Specjalistycza Przychodnia - hih

tel: 71 35-005-35

Śledź nas na fb 

Śledź nas na 

Umów się na wizytę

Umów pracownika 

Psychiatra

Psychiatria to jedna z podstawowych specjalizacji medycznych, zajmująca się rozpoznawaniem, badaniem, zapobieganiem, leczeniem i rehabilitacją osób z zaburzeniami i chorobami psychicznymi a także zapobieganiem tym zaburzeniom. Bada ich uwarunkowania biologiczne, psychologiczne, rodzinno-genetyczne, społeczne i konstytucjonalne.

Wizyta u psychiatry jest konieczna w przypadku wystąpienia zaburzeń polegających na wszelkich odstępstwa od stanu zdrowia psychicznego, które mogą polegać na zmianie natężenia lub tempa prawidłowych czynności lub na pojawieniu się czynności zniekształconych bądź nowych, nie spotykanych w zwykłych warunkach. Często towarzyszą temu: kryzys uznawanego dotąd systemu wartości, zakłócenia w pełnieniu należnych ról społecznych i niezdolność do realistycznej oceny rzeczywistości. Zaburzenia psychiczne wiążą się z cierpieniem, którego czasem chory nie odczuwa i wymagają pomocy, opieki lub leczenia. Mogą one stanowić przedmiot orzecznictwa ubezpieczeniowego (niezdolność do pracy, inwalidztwo).

Badanie psychiatryczne konieczne jest również w przypadku osób ubiegających się o pozwolenie na broń.

W naszej klinice przyjme również psychiatra dziecięcy, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży. Warto skorzystać z porady tego specjalisty jeśli zauważymy u naszego dziecka przewlekłe obniżenie nastroju, które nie wynika z jednorazowej sytuacji i nie jest wywołane czynnikami zewnętrznymi. Lekarz psychiatra na podstawie trwającej 45-60 minut rozmowy przeprowadzonej z dzieckiem oraz jego opiekunami będzie w stanie postawić diagnozę i zaproponować adekwatne leczenie.

Więcej Informacji
Psychiatra Wrocław

Miewasz stany lękowe? Odczuwasz smutek? Masz myśli samobójcze? Słyszysz głosy, które nie są prawdziwe? Zdarza się, że nie masz siły wstać rano z łóżka? Nie jesteś z tym sam. Pomóż sobie. Zrób ten pierwszy krok i umów się na wizytę. Psychiatra prywatnie w naszej przychodni to gwarancja wizyty u specjalisty, bez czekania w długiej kolejce, za to w przyjaznej i kameralnej atmosferze, która pomoże Ci się otworzyć kiedy jeszcze nie będzie za późno.

Dobry psychiatra w przychodni HIH

Jeśli jesteś na tej stronie, to znaczy, że ten pierwszy i najważniejszy krok masz już za sobą — szukasz dobrego psychiatry, który pomoże Ci pokonać problemy psychiczne, z którymi obecnie się zmagasz. Dlaczego miałbyś zaufać naszym specjalistom? Oprócz fachowej wiedzy i kilkunastoletniego doświadczenia, które posiadają,  są przede wszystkim — empatycznymi ludźmi, którzy nie oceniają, ale chcą Cię zrozumieć i pomóc Ci w powrocie do życia takiego, jakie znałeś zanim zauważyłeś, że dzieje się coś nie tak. Pierwsza wizyta u psychiatry to nie jest typowe badanie. Czego zatem możesz się spodziewać? Długiej i szczegółowej rozmowy. Lekarz będzie pytał Cię o to, co czujesz, kiedy problem się nasila, jaka jest Twoja sytuacja życiowa, zawodowa i czy może mieć ona na Twój obecny stan. Jeśli nie chcesz odpowiedzieć na jakieś pytanie, jasno zakomunikuj to psychiatrze. W przypadku relacji lekarz-pacjent liczy się bowiem szerokość. Pamiętaj, że Ty również masz prawo zadawać pytania, ponieważ rozmowa z lekarzem psychiatrą opiera się na dialogu i wzajemnym szacunku. 

Lekarz psychiatra Wrocław— dostępność

Na wizytę do psychiatry powinieneś się wybrać jak najszybciej, najlepiej niezwłocznie po zauważeniu niepokojących zmian w Twoim zachowaniu, nastroju czy osobowości. Niestety terminy do specjalistów w placówkach NFZ to czasem wiele tygodni czekania, co dla Ciebie oznacza niejednokrotnie cierpienie i trwanie w beznadziejnej sytuacji życiowej. Dlatego, naprawdę zachęcamy do zarejestrowania się na wizytę do specjalistów w naszej przychodni, gdzie na badanie umówisz się od ręki, w komfortowej, dyskretnej i pełnej szacunku atmosferze. Zadzwoń: 71 35-005-35, 609-237-987. Na pewno nie zostawimy Cię samego. 

Badania psychiatryczne w ramach medycyny pracy, medycyny sportowej oraz dla myśliwych

W naszej przychodni wykonujemy również badania psychiatryczne w ramach medycyny pracy. Są one wymagane jako dodatkowe badanie na różne stanowiska pracy, jak na przykład w przypadku osób, które pracują jako: policjanci, wojskowi, piloci, kontrolerzy ruchu, nawigatorzy, maszyniści, kontrolerzy ruchu, kaskaderzy czy snajperzy lub w każdym innym zawodzie, w którym wymagane jest na posiadanie broni. 

Wykonujemy również badania psychiatryczne dla sportowców (licencja na broń) oraz myśliwych (licencja na broń). 

Badania te trwają około 15 minut i nie są konsultacjami psychiatrycznymi. Ich zadaniem jest wykazanie braku lub istnienia przeciwwskazań psychicznych do posiadania broni bądź wykonywania pracy, w której broń jest wymagana. 

Jeśli chcesz umówić siebie lub swojego pracownika na badania psychiatryczne do medycyny pracy, medycyny sportowej lub jesteś myśliwym, skontaktuj się z nami telefonicznie, aby uzgodnić dogodny termin. Rejestracja telefoniczna  jest czynna codziennie od poniedziałku do piątku.

Psychiatra dziecięcy Wrocław

Zaburzenia psychiczne spotykają nie tylko dorosłych. Coraz więcej dzieci i nastolatków boryka się z objawami związanymi z obniżonym nastrojem. Większość tego typu zachowań nie świadczy o chorobie psychicznej, a wynika jedynie z normalnego procesu dorastania. Napady złości czy złego samopoczucia nie są niczym niepokojącym o ile przechodzą same z siebie i nie trwają przez dłuższy czas.

Jeśli jednak zauważymy u dziecka długo utrzymujący się smutek, apatię, częste napady złości, permanentne uczucie zmęczenia, które przeszkadza mu w codziennym życiu czy dystansowanie się od rówieśników warto umówić się na wizytę do psychiatry dziecięcego. Dzięki szybkiej reakcji rodziców lub opiekunów zwiększają się szanse na zatrzymanie choroby i uniknięcie jej kontynuacji w życiu dorosłym.

Jak ocenić czy dane zachowanie dziecka jest początkiem zaburzeń psychicznych czy częścią normalnego rozwoju? Kiedy zdecydować się na pomoc specjalisty?

Obserwujmy dziecko i odpowiedzmy sobie na kilka pytań:

– od jak dawna dziecko wykazuje objawy obniżonego nastroju? Czy dany objaw pojawia się i znika czy jest permanentny?

– czy zauważyliśmy takie zachowanie w przeszłości?

– czy objawy są na tyle nasilone, że przeszkadzają dziecku w codziennym funkcjonowaniu

– co myślą na ten temat osoby z otoczenia dziecka: krewni, nauczyciele

– jak dziecko ocenia natężenie problemu i czy możemy pomóc mu sami wyjść z tej sytuacji.

Jeśli stwierdzimy, że dziecko cierpi i nie umiemy mu pomóc skontaktujmy się ze specjalistą. Postawienie diagnozy będzie się opierało na rozmowie z dzieckiem i opiekunem, wykonaniem testów oraz zleceniem badań krwi aby wykluczyć ewentualne fizyczne podłoże problemu. Lekarz może też zalecić obserwację dziecka oraz zapisywanie spostrzeżeń. Po postawieniu diagnozy zostanie zaproponowane leczenie, które przeważnie opiera się na psychoterapii a w niektórych przypadkach na zastosowaniu środków farmakologicznych.

 

 

Umów wizytę

Umów się na wizytę

Umów swojego pracownika